Barbekü Hileleri

14 Temmuz 2021

Yaz geldi, bu da daha sıcak günler, daha uzun akşamlar ve tabii ki barbekü sezonunun başlangıcı anlamına geliyor. İster hiç mangal yakmamış bir acemi olun, ister Barbekü becerilerinizi tazelemek isteyen bir acemi olun, kısa sürede bir profesyonel gibi Barbekü yapmanızı sağlayacak en iyi Barbekü tüyolarımızın bir listesini bir araya getirdik.

En iyi 10 Barbekü tüyosu

1. Barbeküyü iyice ısınmaya bırakın , bu en az 20 dakika sürmelidir. Kömürler parlamak yerine hala yanıyorsa, yemeğiniz de yanacaktır.

2. Çok rüzgarlı olduğunda barbekünüzü yakmayın .

3. Eti pişirmeden 15 dakika önce buzdolabından çıkarın . Bu, etin daha eşit şekilde pişmesini sağlar ve ortası pişmeden önce dışının yanma olasılığını azaltır.

4. Kullanışlı bir et termometresine yatırım yaparak barbeküde az veya fazla pişirmeyi önleyin .

5. Şiş yok mu? Sorun değil! Şiş olarak bir dal biberiye kullanın , sadece harika görünmeyecek, aynı zamanda ete bol miktarda lezzet katacaktır.

6. Yemeğinize pişerken ekstra bir lezzet katmak için yanan kömürlerinize limon otu, biberiye ve/veya lavanta gibi bir avuç bitki ekleyin .

7. Barbekü ızgaranızı temizlemek için yarım soğan kullanmak, tel fırça kullanmaya harika bir alternatiftir.

8. Pişirme sırasında iki takım kap ve kap bulundurarak çiğ ve pişmiş etler arasında çapraz bulaşmayı önleyin .

9.  Etin daha kuru olmasına neden olduğundan , eti sürekli olarak barbekünüzde çevirmekten veya bir spatula ile bastırmaktan kaçının .

10. Pişirmeyi bitirdiğinizde, barbekü kömürlerini soğuk suyla ıslatarak söndürün ve atmadan önce tamamen soğumaya bırakın.

YORUM

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.