Doğal cinsel güç artırıcılar

29 Ağustos 2018

Dr. Cem Keçe

Dr. Cem Keçe

Bugün, eski devirlerde kullanılan birçok kuvvet macununun terkibi bilinmese de, çoğunun içinde karabiber, ısırgan otu tohumu, soğan, yaban kabağı, yumurta, bal ve ananas bulunduğu biliniyor. Peki bazı hayvanların yumurtalıklarının, ciğerlerinin ve yüreklerinin de erkeğin cinsel gücünü artırdığına inanıldığı için ilaç olarak yenildiğini biliyor muydunuz?

Dr. Cem Keçe

Dağın tepesinde aşk yapmaya kalkan erkek, her dağın bir inişi olduğunu unutmamalı. Sağlıklı bir erkeğin, cinsel isteğinin ve cinsel tatmine olan arzusunun güçlü olması beklenir; en azından toplumda böyle bir inanç hakim. Cinsel terapistlere göre ise, erkeklerin cinsel istekleri, kendilerine duydukları güven ve cinsel ihtiyaçları ile doğru orantılı. Erkekler iş stresi, ekonomik sorunlar, kendine vakit ayırmama, spor yapmama, sağlıklı beslenmeme, depresyon, mutsuz ve çatışmalı evlilikler gibi çeşitli nedenlerle ve özellikle de belirli bir yaşı geçtikten sonra cinsel güçlerini kaybetmeye başlıyor. Bunun sonucunda da cinsel güçlerini geri kazanmak ve elde tutmak için çeşitli yollara başvuruyor. Şehvet artırıcı ilaçlar, iksirler ve macunlardan medet umuyor. Bu arada kadınlar da boş durmuyor, benzer arayışlar içine giriyor. Erkeklerin ve kadınların asırlar öncesinden beri devam eden bu arayışları Doğu ülkelerini cinsel gücü artırıcı formüllerin mucidi yaptı. Doğu’nun bu işe öncülük etmesinin çeşitli nedenleri olabilir ama bunların en başında cinsel hayatlarına düşkün olmaları geliyor. Bu nedenle, bu ülkelerde ‘kocakarı ilacı’ olarak tabir edilen kuvvet macunlarına, adamotuna, salep içmeye, aşk macunlarına erkekler tarafından oldukça fazla rağbet ediliyor.

Adamotunun sırrı
Adamotu, kuvvet macunları ile ilgili eski kitaplarda sık rastlanan şifalı bir bitki. “Erkeklerde seks duygularını kuvvetlendiren gayet hoş kokulu ve tatlı bir meyve” olarak biliniyor. Mavimsi, mor renkli çiçekleri olan, rozet yapraklı ve kazık köklü, geniş yapraklı bir bitki olan adamotunun, erkeklerin cinsel gücünü artırmada çok etkili olduğuna inanılıyor. Bu hoş kokulu ot ayrıca ağrıları dindiriyor, halsizliği giderip, spazmları çözmeye de yardımcı oluyor. Adını insanı andıran köklerinden alan adamotu patatese benzer bir bitki. Ülkemizde daha çok Akdeniz Bölgesi’nde yetişen adamotunun kökü çok kalın oluyor ve ikiye ayrılıyor. Meyvesi portakal renginde ve yumuşak zerrelerden meydana geliyor. Kökleri kurutularak toz haline getirildikten sonra ezilip balla tatlandırılarak macunu yapılan ve eski devirlerde şehvet artıran ilaçların içine katılan adamotunun ilginç bir hikâyesi var. Bu bitkiye eskiden idam mahkûmlarının infazının yapıldığı darağacı kurulan yerlerde rastlanırmış. Asılan adamların son anda heyecandan menilerinin geldiğine ve sonucunda erkeklik hormonları kuvvetli olan bu otun yetiştiğine inanılırmış. Bazı kimseler de asılan erkeğin idrarının yere değmesi ile bu bitkinin büyüdüğüne inanırlarmış.

Salebin dayanılmaz zevki
Cinsel gücü artırdığına inanılan bir başka bitki de salep. Salepgiller familyasından tel köklü otsu bir bitki olan salep bitkisinin kökünde iki tane yumru var. Gövdesi, dik ve silindirimsi. Çiçekleri salkım veya başak şeklinde oluyor. Kullanılan yeri ise köklerindeki yumruları. Öğütülmüş kök yumrulardan 1 çay kaşığı alınarak biraz su ile bulamaç hale getiriliyor. Üzerine 300 gr. su konarak karıştırılıyor ve 15 dakika kaynatılıyor. Bal ile tatlandırılarak ve zencefil eklenerek sıcak içiliyor. Aynı tarif süt ile de yapılabiliyor. Dioscorides ve Pliny gibi Yunan filozof ve hekimlerinin eserlerinde salep otunun elde taşınmasının bile kadınlara heyecan verdiğinden söz edilmiş. Petronius ‘Satyricon’ adlı kitabında salep hakkında şunları söylemiş: “Önümüzden giden çifti biz de takip etmeye başladık; kapıları aralık olan odalarda, salep içmiş gibi aşk yapan çiftlere rastlıyorduk. Kız karşımda harika güzelliğini gösteren şeffaf bir gecelik giymiş, ayakta duruyordu. Elinde bir tepsi, tepsinin içinde de bir kâse salep ve yanında meyveler vardı. Ben salebi içerken o da yavaş yavaş aşk oyunlarına başladı. Bardaktaki son damlayı da yudumladığım zaman artık onun tahrik edici hareketlerine karşı koyamaz hale gelmiştim.” Bagneux de Villeneuve, Yunan Antolojisi’ni hazırlarken salebin eski Yunanlılar üzerinde yaptığı etkilerden bahsetmiş ve o zamanlar nasıl bir aşk iksiri olarak kullanıldığını şöyle anlatmış: “Salep otu kurutulduktan sonra keçi sütünde eritilir ve yaşlı erkeklere kuvvet vermesi için kullanılır.” Bu arada, Herkül’ün de salep içtikten sonra Thespius’un 50 kızı ile aşk yaptığı söyleniyor. Bu aşk iksirine çok az miktarda haşhaş veya başka bir uyuşturucu madde karıştırıldığı da rivayet ediliyor.

Hayvanların yumurtası, ciğeri, yüreği Bugün, eski devirlerde kullanılan birçok kuvvet macununun terkibi bilinmese de çoğunun içinde karabiber, ısırgan otu tohumu, soğan, yaban kabağı, yumurta, bal ve ananas bulunduğu biliniyor. Yunan tarihinde soğan, balık ve istiridye daima kudret macunu olarak kullanılmış ve tarihi kitaplara geçmiş. Bu kitaplara göre, Yunanlılar ayrıca bazı hayvanların yumurtalıklarının, ciğerlerinin ve yüreklerinin de erkeğin cinel gücünü artırdığına inandıkları için onları adeta ilaç olarak yerlermiş. Hatta Yunanlılar hayvanları hadım ederek onların seks duygularını azaltırlar, böylece hormonların içlerinde kalarak kendilerine faydalı olacağına inanırlarmış. Geyik yumurtasını en kıymetli ilaç sayar ve kurtların penislerinin en kuvvetli kudret macunu olduğuna inanırlarmış. Erkekler o devirlerde, birbirlerine cinsel güçlerini artırmak için reçine ve mantar yemelerini tavsiye ederlermiş.

YORUM

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.