Sema Öztürk: “Et yiyerek zayıflıyorum”

14 Temmuz 2014

Ekranların sevilen dizisi ‘Karadayı’nın başarılı ve güzel oyuncusu Sema Öztürk, formunu et yiyerek koruyor. Aynı zamanda spor yapmayı da ihmal etmeyen Öztürk, oyunculukta olduğu kadar mutfakta da iddialı. Sema Öztürk, rol arkadaşı ‘et’ ile birlikte Beef & Fish okurları için objektifin karşısına geçti.

Fotoğraflar: ALTAN AYKAN

Styling: LADİN HIDIROĞLU

Saç: ÖMÜR DÖNMEZDEMİR

Makyaj: M.A.C. EVENTS TEAM

Mekân: GÜRKAN ŞEF STEAK HOUSE

Et beni zayıflatan tek şey diyebilirim. Bunu kendim keşfettim. Kan grubum 0 negatif. Bu gruptakiler İlk Çağ insanlarıymış ve avlanarak beslendiklerinden daha çok etçi oluyorlarmış. Et galiba bana da yarıyor. Tabii ki sırf etle beslenmiyorum ama etçiyim diyebilirim.

Elbise: Dilek Hanif

Elbise: Dilek Hanif

Etten aldığım proteine çok değer veriyorum. Doğal ortamda ve sağlıklı beslenen hayvanlardan alınan protein cilt için de çok değerli. Bu yüzden, genç kalmak isteyenler mutlaka protein tüketmeli. Çünkü cildin sıkılaşmasını sağlıyor.

Elbise: Zeynep Erdoğan Ayakkabı: Nine West

Elbise: Zeynep Erdoğan
Ayakkabı: Nine West

Eti nasıl tükketiğimiz çok önemli. Örneğin yağda kızartmak çok zararlı. Çok ağır soslar eklemek de… Ben eti mutlaka C vitamini içeren bir yiyecekle birlikte yiyorum. Bu, etin içindeki demirin kaybolmaması açısından önemli. Yoğurdu da çok severim ama etle birlikte tüketmem.

Elbise: Zeynep Erdoğan Kolye: Accessorize Yüzük: Bershka

Elbise: Zeynep Erdoğan
Kolye: Accessorize
Yüzük: Bershka

Bonfile ve köfteyi çok severim. Köftenin içine asla ekmek konulmamalı, yağ olmadan, baharatıyla ve iyi yoğrulmuş köfteyi çok severim. Pirzolaya ölürüm çocukluktan beri. Bu, babamdan geçmedir bana. Çocukluğumda hep mangalda ızgara yapılırdı.

Elbise: Zeynep Erdoğan Yüzük: Accessorize

Elbise: Zeynep Erdoğan
Yüzük: Accessorize

Çok güzel yemek yaparım. Tatlısından etine ve sebzesine kadar her yemeği pişiririm. Eti ve sebzeleri buharda pişirmeyi tercih ederim. Baharatla tatlandırırım. Etin kendi yağını kullanmayı severim çünkü yemeğe lezzet veriyor.

YORUM

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.