Tazmanya Atlantik Somonu

25 Temmuz 2021

Tazmanya Atlantik somonu, Tazmanya’nın batı kıyısının bozulmamış sularında tanıtılan ve yerel olarak balık çiftliklerinde yetiştirilen bir somon türüdür. Balıklar, esas olarak Macquarie Limanı’nda açık deniz kafeslerinde yetiştirilir ve Avustralya’daki ticari açıdan en önemli ve en değerli balıkçılık ürünlerinden biridir.

Çiftlik somonu, üstün kalitesi, aroması ve dokusu ile uluslararası olarak tanınmaktadır ve aynı zamanda yüksek kaliteli omega-3 yağ asitleri, protein, mineraller ve vitaminlerin mükemmel bir kaynağını temsil ettikleri için yüksek besin değerleri ile ünlüdürler. Somonun ipeksi, tereyağlı dokusu ve zengin lezzetiyle birleşen aşırı çok yönlülüğü, bu yağlı balıkları dünya çapında gurmeler ve profesyonel şefler arasında favori yapıyor. Tazmanya Atlantik somonu balık pazarlarında, yerel süpermarketlerde ve şarküteri mağazalarında bulunur ve adadaki ve Avustralya anakarasındaki çok sayıda restoranda çeşitli somon spesiyaliteleri servis edilir.

YORUM

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.