Yılbaşı gecenizi fantezilerle renklendirin

30 Aralık 2014

Her sene çiftlerin birbirlerine en güzel hediyeleri almak için uğraştıkları, en güzel sözlerin söylendiği ve mum ışığında en romantik masalarda buluşulan gecedir yılbaşı gecesi… O gece her şeyin en mükemmeli düşünülürken tabii ki mideyi de unutmamak gerekiyor. Ne demişler, aşka giden yol sevgilinin midesinden geçiyor. Yılbaşı gecesi romantik ve eğlenceli bir ortamda afrodizyak etkili tarifleri denemek ve fantezilere açık olmak, çiftlerin gecesini daha özel kılabiliyor, daha yoğun heyecanların yaşanmasına yardımcı olabiliyor. Partnerinizin hem karnını hem gözünü doyururken, bir yandan ona aşk cümlelerini yemeklerle fısıldamaya ne dersiniz?

Beslenme alışkınlıkları hem sağlık hem de cinsel yaşam için son derece önemli… Yılbaşı gecesi sağlıklı ve mutlu bir cinsel yaşam için, cinsel iştahı artırıcı besinleri tercih etmek gerekiyor. Beslenme kadar az alkol tüketimi ve sigaradan uzak durmak da, sağlık ve cinsel yaşam için önemli… Çünkü bedende sinir sistemi, salgı bezleri ve iç organlar arasında güçlü bir ilişki bulunuyor. Bilim dünyasında bu konuda ortak bir görüş bulunmasa da, bazı besinler cinsel gücü artırıcı, bazıları da azaltıcı olarak biliniyor. Yılbaşı gecesini aşağıdaki önerilere göre ayarlamak ilişkiyi canlandırmaya yardımcı olabiliyor.

Tabulara Hayır Fantezilere Evet

Fanteziler sağlıklı bir cinsel yaşamın göstergesi… Öncelikle fantezinin ne olduğunu bilmek gerekiyor. Cinsel tabular ne kadar azsa, haz alınabilecek şeyler o kadar artıyor. Zihinde tasarlanan, canlandırılan ve gerçekleşmesi özlenen bir şey olan fantezi, değişik heves, düşünüş, sonsuz ve sınırsız hayal kurma anlamına geliyor. Kişinin kafasında cinsel coşkuyu artıracak nitelikte birtakım hayaller canlanmasına cinsel fantezi adı veriliyor. Fantezi kurmak, deneme-yanılma yöntemine maruz kalmamaları için kişilerin sahip oldukları bir yetenek, bir çeşit simülasyon olarak karşımıza çıkıyor. Kadınlarla erkeklerin cinsel fantezileri farklı ve erkekler kadınlardan daha fazla fantezi kuruyor. Kadınlar; genellikle daha önceki cinsel deneyimlerini düşünme yani eski anıları canlandırma eğiliminde oluyor. Fantezilerinde daha çok duygusal ve romantik anları canlandırıyor. Cinsel organlara ve bedensel imajlara daha az yer veriliyor ve sadece fantezi kurarak boşalma yaşamaları mümkün… Erkekler ise; hayatlarında hiç denemedikleri veya deneyemeyecekleri şeyleri hayal ediyor. Fantezilerinde daha çok erotik ve sert anları canlandırıyor. Fantezilerinde cinsel organlar ve bedensel imajlar ön planda oluyor ve sadece fantezi kurarak boşalma yaşamaları da daha zor…

Fantezi Kurmanın Faydaları

Cinsel fanteziler, kişilerin üzerindeki birtakım baskıları azaltabiliyor. Günlük hayatlarını normal olarak sürdürmelerine ve cinsel yaşamdaki heyecanlarını yoğunlaştırarak daha kolay doyuma ulaşmalarına yardımcı olabiliyor. Kişinin kendisini tehlikeye atmadan veya reddedilme kaygısı taşımadan farklı insanlar ve durumlar keşfetmesini mümkün kılabiliyor. Fantezi duyguları canlı tutuyor, cinsel yaşantıyı monotonluktan, sıradanlıktan uzaklaştırıp, renklendiriyor, zenginleştiriyor.

Çiftler İçin Yılbaşı Nasıl Olmalı?

Yeni bir yıla başlarken genelde insanların beklentisi yeni başlangıçlarda hayatlarını sorgulamak oluyor. Geçmiş yılda yapabildikleri ve yapamadıklarını sorgulamak, yapamadıklarını yeni bir yılda gerçekleştirmenin hayalini kurmak iyi bir sorgulama olarak dikkat çekiyor. Ancak bu sorgulamada genelde gözden kaçan şey cinsel hayat oluyor. Nedense cinsel hayatta yapılamayanlar üzerine kimse düşünmüyor. Çünkü cinsel mitler yani hurafeler, günahlar, yasaklar ve ayıplar nedeniyle, konuşulmaması gerektiği sanılan cinsellik hep geri planda kalıyor. Peki, yeni yıl ve yepyeni bir başlangıcın eşiğinde cinsellikle ilgili sorunlar nasıl halledilebilir? Bunu, hayata bir mola vermek gibi algılamak gerekiyor. Ancak cinsellik elbette sadece yeni yıl için değil Sevgililer Günü gibi özel günlerde de çiftler için tazelenebilecek, yeniden ele alınabilecek bir olgu… Çiftler arasında cinselliğin tazelenmesi her zaman yapılmalı, fakat yeni yıla ayrı bir önem verilmeli, çünkü “Nasıl başlarsan öyle devam eder” şeklinde yaygın bir inanç var… Bu da yeni başlangıçlar için güzel bir motivasyon olabiliyor. Peki çiftler yılbaşı gecesi ne yapabilirler? Pijama değil, o güne has özel kıyafetler giyebilirler, saat 12’den sonra çocukların uyumasının ardından kendi özel ve mahrem dünyalarına dönüp, monotonlaşan cinsel hayatlarını renklendirmek için sohbet edebilirler ve çok özel anları paylaşabilirler.

Önce Korunun

Yeni yılda neler yapacaksınız? Birçok kişiye güzel ve eğlenceli bir yılbaşı tatilinde en mantıklı aktiviteler eğlenmek ve seks gibi geliyor. Çoğu kişi iki-üç günlük yılbaşı tatilinde iş, okul ya da üniversite dışında olacağı için yeni yıla partnerleriyle girmek istiyor. Ancak, ‘korunmasız seks’ yaşamak, ‘istenmeyen gebelikler’ ve ‘cinsel yolla bulaşan hastalıklara yakalanmak’ gibi bazı beklenmedik sonuçlara yol açabiliyor. Aralık ve ocak ayında meydana gelen istenmeyen gebeliklerin normalden daha yüksek sayılara ulaşması, yapılan araştırmaların ortaya koyduğu bir kanıt olarak karşımıza çıkıyor. Eğer 2015 yılını sorunsuz ve şanslı olarak kapatmak ve yeni yıla sağlıklı ve mutlu bir şekilde girmek istiyorsanız, mutlaka korunarak seks yapın.

YORUM

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.