Ağzının tadını bilenler için

4 Haziran 2014

Et hakkında ne biliyoruz? Kırmızı et, en değerli hayvansal protein kaynağıdır, kan yapar ve büyük ölçüde kansızlığı önler. Demir, fosfor, çinko ve manganez elementlerinin yanı sıra A, D ve bilhassa B vitaminleri açısından oldukça zengindir. Zihinsel gelişimin yanı sıra sinir hücrelerinin büyümesinde ve hücrelerin tamirinde etkin bir rol oynar. Kısaca insanları daha canlı ve diri tuttuğu gibi hastalıklara karşı da dirençli kılar.

Benzer şeyleri balık için de söyleyebiliriz. Balık da bir omega 3 deposu olmasının yanı sıra fosfor, kalsiyum, potasyum, iyot gibi mineralleri barındırır.

Protein A, D ve E vitaminleri yönünden de zengindir. Kalp, damar, şeker, yüksek kolesterol ve tansiyon hastalıklarından korunmak için önemli temel besinlerden birisidir.

Bu söz ettiklerim birçoğumuzun bildiği şeyler…
Bu bilgilerin dışında, etleri ve balıkları ne kadar tanıyoruz? Alırken gerçekten bilerek mi alıyoruz ve onlar hakkında bilgimiz yeterli düzeyde mi? Aldığımız et veya balığı doğru pişirdiğimizden emin miyiz? İşte tüm bu ve benzeri soruların yanıtı Beef&Fish’de…

Ayrıca; “Ben nasıl bir eti seviyorum ve benim damak tadıma uygun et hangisi?” “Etimi en lezzetli şekilde pişirmek için ne yapmalıyım? Nasıl bir sos hazırlamalıyım ve etimin yanında neler olmalı?” “Balık alırken nelere dikkat etmeliyim? Benim için gerçekten en lezzetli balık hangisi?” “Nasıl pişirmeliyim?” ve “Hangi balığın yanına nasıl bir salata olursa tadına doyum olmaz?…

İşte Beef&Fish, tüm bu soruları yanıtlayan bir dergi…
Ayrıca et ve balık içeren aperatifler…
Ünlü şeflerden sadece et ve balık tarifleri…
Türkiye’nin lezzet durakları; et lokantaları, balık lokantaları, kebapçıları ve sokak lezzetleri…

Ve dünya ne yiyor? Dünyadan değişik lezzetler, tarifler, mekânlar…
Et ve balık üzerine bilmeniz gereken her şeyi bulabileceğiniz bir dergi Beef&Fish.

Haziranda tekrar görüşmek dileği ile… B&F

YORUM

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.