Çinli işadamı Türk pidesini dünyaya tanıtacak

28 Ocak 2019

Dünyaca ünlü Wagamama ve Hakkasan gibi restoranların kurucusu Çinli işadamı Alan Yau, İngiltere’nin başkenti Londra’nın en işlek merkezlerinden olan Picadiliy’de, ‘İstanbul Pide Salonu Babaji’yi açarak pideyi dünya markası yapmak için kolları sıvadı. Yau, “Londra her anlamda dünyanın merkezi oluğu için markacılığa büyük değer katıyor. Amerika, İtalyan pizzasını dünyaya tanıtması için yardım etti. Pide de aynı konsepte sahip. Dünya markası olarak kabul edilmesi ve aynı popülariteyi yakalamaması için hiçbir sebep yok’’ dedi. Londra’da gördükleri ilgiden çok memnun olduklarını ifade eden Yau, kısa sürede hem Londra’nın başka bölgelerinde hem de dünyanın başka şehirlerinde şubeler açmayı amaçladıklarını belirtti. Hatta Dubai için tüm hazırlıklar tamamlanmış, yılbaşında Dubaililer İstanbul Pide Salonu Babaji ile pideyi tanıyacak.

Yemek Tatmak İçin 20 Saat Uçuyor
Dünyada yemek sektörünün hızla geliştiğini ve bu hıza ayak uydurmak için Türk restoranlarının otantikliğini korumak şartıyla, daha profesyonel bir yaklaşım içine girmeleri gerektiğini ifade eden Alan Yau, tam bir yemek tutkunu. Kendisini sağlıklı yaşam, yemek ve spiritüel gelişime adayan Yau, bazen sadece yeni bir yemek tatmak için 20 saat uçak yolculuğu yapıyor. Yeni yemekleri ve kültürleri keşfetmeyi sevdiğini söyleyen Yau, İstanbul’un favori şehirlerinden biri olduğunu belirtiyor.

Babaji’de sucuklu, kıymalı, peynirli, pastırmalı pidenin yanı sıra kuru fasulye, hünkâr beğendi, hamsi tava, köfte gibi popüler Türk yemekleri de menüde yer alıyor. İnce belli bardakta Türk çayı, ayran, gazoz ve kömür ateşinde pişen Türk kahvesi de büyük ilgi görüyor.

YORUM

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.