Kılçıksız balık

7 Haziran 2014

Yazar: SÜLEYMAN DİLSİZ
Kitap ne hakkında?
Mutfakta ‘balık-salata’ denemelerinin günlük iş stresinden arınmak için fırsat olduğuna inanan yazar, 18 yıl önce hobi olarak başladığı balık yemeklerini kitaba dönüştürerek balık mutfağının öncesi ve sonrasını, balığın ‘sudaki halinden sofraya kadar’ bilinmesi gerekenleri anlatıyor bizlere. Tezgâhlarımızda karşılaştığımız 56 balığı etinin yapısından lezzet mevsimine, boy yasaklarına, alışverişten sağlıklı saklamaya ve çeşit çeşit pişirme yöntemlerine kadar her haliyle bilmeyi balık kültürümüzün olmazsa olmazı olarak görüp ayrıntılarıyla paylaşıyor. En önemlisi de, toplum olarak balığı fırın-ızgara-tava ezberinden kurtarmak için ülkemiz ve dünya mutfaklarından esinlenerek yarattığı özgün 81 tarifi fotoğraflarıyla birlikte sunuyor.

Neden okunmalı?
BALIK MERAKLILARININ KEYİFLE OKUYUP LEZZETLİ YEMEKLER PİŞİRECEĞİ BU KİTAP, BALIK VE BALIK MUTFAĞI KONUSUNDA EŞSİZ BİR KAYNAK DEĞERİNDE.
Fiyatı: 39 TL

YORUM

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.